Akwarystyczny logo
0
Obsługa zamówień złożonych poprzez system sklepu, doradztwo

Poniedziałek - Piątek
7:30 - 15:30

Poznańskie Dni Zwierząt Egzotycznych

Poznańskie Dni Zwierząt Egzotycznych jak nazwa wskazuje i jak było do roku wstecz służą do poznawania i prezentacji różnorakich zwierząt egzotycznych :) Tym razem jednak organizatorzy postanowili rozszerzyć tą imprezę o dział akwarystyka, stąd pomysł z naszej strony na wyjazd, krótką fotorelację i kilka zdań opisu z miejsca zdarzenia.

Poza gadami, płazami, ptakami odnaleźliśmy wreszcie zakątek z akwariami i tu niespodzianka, jak na debiut akwarystyki na tej imprezie, akwariami wykonanymi z gustem i nierzadko kunsztem akwarystyki.

Poznańskie Dni Zwierząt Egzotycznych

Niewielka powierzchnia całej imprezy przeznaczona na akwaria i prezentację fascynującego świata akwarystyki była sprytnie zagospodarowana przez organizatorów i uczestników. Akwaria ustawione w kształt litery L prezentowały rożne biotopy i style jak biotop wód czarnych, akwaria morskie i przeważające akwaria roślinne.

Akwaria zagospodarowane były dzięki uczestnikom imprezy, tj. lokalnym sklepom i salonom akwarystycznym, a także przez fora akwarystyczne. Zbiorniki urządzone były na znanych nam produktach, które dostarczył na imprezę sponsor czyli Hurtownia akwarystyczna Aquaray Martyna Szyszka.

Na samym wejściu rzucały się w oczy paludaria VIV, które przykuwały oczy prostotą i minimalizmem. Nad paludariami widać było wydajne oświetlenie Chihiros Crystal Led, które dobrze współgrało dzięki akrylowemu stelażowi ze szkłem paludarium.

Chwilę dalej kolejne paludaium cieszyło nasze oczy, tym razem z większą ilością detali, wzbogacone o drobne korzenie, różnorodne rośliny i torfowe podłoże.

Niewątpliwe na wystawie dominowały akwaria z roślinnością i skałami, zgodne z duchem trendu zwanego aquascapingiem. Nie zabrakło znanych marek akwarystycznych. Akwaria w większości to produkty VIV z ultra-transparentnego szkła, natomiast nad zbiornikami dominowało oświetlenie LED NuniQChihiros i Aqualighter.

Nie zabrakło także akwariów prezentujących wyłącznie sam materiał dekoracyjny, bez korzeni, wody, ryb i roślin. Niewprawieni akwaryści, lub początkujący mogli by pomyśleć, ze to niedokończone akwaria, na których dokończenie zabrakło czasu. Nic bardziej mylnego :) Te akwaria mają prezentować wyłącznie akwarium jako produkt i ewentualnie inne elementy w tym wypadku oświetlenie i skały dekoracyjne. Takie prace nazywane są "hardscape", czyli suchy niezalany "scape"


Nie zabrakło także akwariów morskich, i choć były tylko dwa, był to bardzo ciekawy niebieskawy akcent wśród dominującej zieleni w akwariach roślinnych.

Akwaria z oświetleniem NuniQ robiły niemałe wrażenie. Były wersje z oświetleniem podwieszonym pojedynczym, było też akwarium z dwoma oświetleniami NuniQ podwieszonymi nad jednym akwarium, a także akwaria o oświetleniem zamontowanym klasycznie na nóżkach opartych o szyby.

Drugim popularnym oświetleniem Led na imprezie był Chihiros, znany z bardzo dobrego stosunku ceny do jakości. Spotkaliśmy wiele zbiorników akwariowych i paludariów właśnie na tym oświetleniu. Dostępne były oświetlenie Crystal Led, Seria A, A Plus jak i RGB.

W akwariach dominowały skały, korzenie i rośliny. Na szczególną uwagę zasługuje skała do akwarium Aquawild Namasu Stone, którą wykorzystano w wielu aranżacjach jako cześć bogatej i szczegółowej kompozycji lub samą jako kompozycja skalna lub nawet soliter.Nasza infolinia jest czynna w godzinach 7:30 - 15:30

×