Akwarystyczny logo
0
Obsługa zamówień złożonych poprzez system sklepu, doradztwo

Poniedziałek - Piątek
7:30 - 15:30

Podłoża Ada Amazonia II

Na naszym magazynie pojawiły się nowe podłoża marki ADA, a mianowicie nowa Amazonia II.

Wstępnie Amazonia II jest dostępna w opakowaniach 3L i 9L w wersji normal, producent na tą chwilę zapowiada brak wersji powder. Opakowania są eleganckie, na odwrocie widać nieśmiertelny wizerunek Pana Takashi Amano, założyciela marki ADA.

Podłoża Ada Amazonia II

Podobnie jak Amazonia, nowa Amazonia II jest zrobiona w 100% z naturalnej, czarnej gleby, co jest niewątpliwie zaletą dla miłośników akwariów naturalnych. Według producenta nowe podłoża Amazonia II mają być łatwiejsze w obsłudze dla akwarystów. Co to dokładnie znaczy? Aby to zrozumieć musimy zacząć od podstaw.

Stare podłoża Amazonia były znane z sporej ilości azotu azotowego i amoniakalnego w składzie co przekładało się najprościej pisząc na trzy rzeczy

  • szybszy wzrost roślin, bo azot jest dla nich pożywką
  • konieczność podmian wody po założeniu, bo azot wybijał do słupa wody
  • ewentualne zmętnienie, bo azot i inne składki organiczne wybijały do słupa wody

Nowe podłoża maja być łatwiejsze w obsłudze, bo mają w składzie mniej azotu i jak informuje producent mają powodować tylko znikome zmętnienie. W przeciwieństwie do powyższego powinny z tego wynikać poniższe aspekty, które są naszą tezą a nie informacjami od producenta.

  • wolniejszy wzrost roślin, bo azot jest dla nich pożywką, a jest go mniej
  • mniejsza lub brak konieczności podmian wody po założeniu, bo azot nie wybija lub wybija w minimalnym stopniu do słupa wody
  • mniejsze zmętnienie, bo azot i inne składki organiczne nie wybijają lub wybijają w minimalnym stopniu do słupa wody

Te cechy sprawiają, ze to podłoże według producenta jest polecane nie tylko profesjonalistom ale zwłaszcza początkującym akwarystom, którzy w sposób prostszy i bezobsługowy lub z minimalnym wkładem pracy mogą zacząć przygodę z tym podłożem. Jak informuje producent podłoże działa najlepiej z substratami power sand advance i basic.

Nasza infolinia jest czynna w godzinach 7:30 - 15:30

×