Akwarystyczny logo
0
Obsługa zamówień złożonych poprzez system sklepu, doradztwo

Poniedziałek - Piątek
8:00 - 15:30

Nowe, renomowane produkty KORDON w naszej ofercie.

DROGI KLIENCIE ...

 

Wprowadziliśmy do oferty wyjątkowe produkty marki KORDON z USA. Wyjątkowe nie dlatego iż tak napisaliśmy, wyjątkowe gdyż większość z nich nie ma odpowiedników na rynku akwarystycznym. Więcej informacji na www.kordon.com.pl

Firma KORDON oferuje swoje produkty do akwarium od roku 1961, co stanowi na dzień dzisiejszy ponad 50 lat tradycji. Tak wielki staż i doświadczenie zdobywane w tym czasie a także stała obecność na rynku akwarystycznym świadczy o najwyższej jakości oferowanych produktów. Wszystkie rozwiązania marki KORDON są starannie projektowane i testowane przez wiele lat, zanim pojawią się na rynku, a także posiadają szczególnie dokładną dokumentację do każdego z nich. Dziś ta wyjątkowa gama produktowa KORDON zagościła na naszej ofercie. Jak zawsze zakupy tych i innych produktów promowane są cennymi Akwamonetami®.

Zapraszamy do zapoznania się z nowymi produktami renomowanej marki KORDON

 

NATURALNE ŚRODKI LECZNICZE

W ofercie posiadamy 5 naturalnych preparatów leczniczych nie zawierających szkodliwej chemii. Produkty te charakteryzują się całkowitą nietoksycznością, brakiem szkodliwości dla flory bakteryjnie filtra, brakiem niedozwolonych antybiotyków w składzie, wysoką skutecznością w akwarium słodkowodnym jak i morskim. Używanie produktów naturalnych KORDON nie niesie za sobą żadnych negatywnych konsekwencji, testowane dawki były przekraczane nawet 10 krotonie, bez negatywnego skutku na mieszkańców akwarium. 3 produkty ziołowe bazują na unikatowej formule (opatentowanej i używanej wyłącznie przez firmę KORDON), której głównym składnikiem są naftochinony. W ofercie:

 • Ich Attack™ to naturalny łatwy w użyciu preparat leczniczy, stosowany we wszelkiego rodzaju zewnętrznych infekcjach skórnych wywołanych przez jednokomórkowce, działa zapobiegawczo oraz leczniczo, jest niezwykle skuteczny nawet wtedy, gdy nie znamy dokładnej przyczyny choroby.
 • Prevent Ich™ to naturalny łatwy w użyciu preparat, stosowany do zapobiegania wszelkiego rodzaju zewnętrznym infekcjom skórnym wywołanym przez jednokomórkowce. Leczenie profilaktyczne powinno być stałym punktem opieki nad rybami akwariowymi i stawowymi.
 • Rid-Fungus™ to naturalny łatwy w użyciu preparat leczniczy, jest szczególnie zalecany do walki ze wszystkimi rodzajami zewnętrznych infekcji grzybiczych, wywoływanych przez grzyby jednokomórkowe, oraz grzybopodobne lęgniowce, działa zapobiegawczo oraz leczniczo, jest niezwykle skuteczny nawet wtedy, gdy nie znamy dokładnej przyczyny choroby.
 • Fish Therapy™ to naturalny preparat leczniczy, pozwala poddać leczeniu pojedynczego osobnika wykazującego objawy chorobowe, co pozwala uniknąć narażenia reszty ryb na niepotrzebny stres. Może być używany przez dłuższy czas w zbiornikach leczniczych.
 • Fish Rrep™ to naturalny preparat dla nowych ryb zapobiegający rozprzestrzenianiu się chorób, umożliwia profilaktyczne leczenie nowych osobników już w czasie transportu w woreczkach.

 

ZŁOŻONE UZDATNIACZE WODY

Oferujemy doskonale uzdatniacze wody KODRON, pierwotne wersje tych uzdatniaczy czyli AMQUEL i NVAQUA były pierwszymi profesjonalnymi produktami na rynku w swojej klasie i są na nim do dziś, także w znacznie ulepszonej wersji PLUS.

 • AmQuel Plus™ sprawia, że prowadzenie i utrzymanie akwarium staje się dużo łatwiejsze i bezpieczniejsze, w bezpieczny sposób neutralizuje chlor (w tym chlor zawarty w chloraminie), usuwa wszystkie toksyczne związki azotowe zawarte w wodzie, usuwa każdą postać amoniaku/amonu/azotanu/azotynu zawartego w wodzie, w tym amoniaku w chloraminie.
 • NovAqua Plus to zaawansowany środek w kategorii uzdatniaczy wody, ma zbawienny wpływ na organizmy wodne. Działa szybko, zazwyczaj w ciągu kilku sekund lub co najwyżej kilku minut. Usuwa toksyczne metale ciężkie: cynk, żelazo, aluminium, miedzi, arsen, itp., chroni ryby za pomocą specjalnych powłok śluzowych, stabilizuje i zapobiega wahaniom poziomu pH, bezpieczny dla ryb, skorupiaków, roślin oraz bezkręgowców wodnych.
 • Fish Protector™ to wysokiej jakości, profesjonalny preparat, który chroni ryby przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi a także przyspiesza i wspomaga leczenie preparatami leczniczymi. Tworzy dodatkową, wielopowłokową warstwę ochronną śluzu, która chroni ryby, minimalizuje ryzyko wystąpienia infekcji, urazów, ubytków w płetwach i stłuczeń, uspokaja ryby i łagodzi stres, doskonale pomaga chronić zdrowie ryb w trakcie transportu i choroby.

 

ODMULACZE W PŁYNIE

W naszej ofercie posiadamy dwa preparaty TIDY TANK zawierające żywe, beztlenowe, fakultatywne bakterie heterotroficzne popularnie zwane odmulaczami w płynie. Ich główne zadanie to poprawa czystości zbiornika, zwłaszcza podłoża. TIDY TANK występuje w dwóch wersjach do akwarium słodkowodnego i do akwarium morskiego, aby bakterie były aktywne w wodzie zasolonej. Właściwości:

 • w naturalny sposób poprawia jakość wody
 • ogranicza nieprzyjemny zapach
 • wydłuża żywotność materiałów filtracyjnych
 • zawiera tylko naturalnie występujące pożyteczne kultury bakterii
 • rozkłada szczątki organiczne znajdujące się w żwirze i filtrach
 • usuwa osady z podłoża
 • nie wpływa na poziom pH
 • wyprodukowany w U.S.A.

 

WYJĄTKOWE KAMIENIE NAPOWIETRZAJACE

Mist Air to najwyższej jakości kamienie napowietrzające przeznaczone do akwariów i stawów. Z powodzeniem mogą być stosowane zarówno w akwarystyce ogólnej, jak i tej wyspecjalizowanej, przez wymagających hodowców, którzy oczekują wydajnego i nieprzeciętnie trwałego produktu najwyższej klasy. W zależności od stopnia porowatości, są dostępne w trzech rodzajach (Fine, Medium oraz Coarse) - wytwarzają drobne, średnie lub grube pęcherzyki powietrza.

 • stworzone z maleńkich, jednolitych kuleczek wykonanych ze szkła stapianego
 • niezwykle wytrzymałe, trwałe, bezwładne, nietoksyczne
 • wytwarzają równomierne, wysoko wydajne pęcherzyki powietrza
 • niezawodne działanie jako napowietrzacz wody
 • łatwe w czyszczeniu, odporne na zatykanie się
 • wyprodukowane w U.S.A.

 

ODDYCHAJĄCE WORKI

Breathing Bags™ to oddychające worki, stanowią zupełnie nowatorskie podejście do kwestii wysyłki i transportu żywych ryb oraz bezkręgowców wodnych w torbach plastikowych. Specjalna folia z tworzywa sztucznego użyta w workach Breathing Bags umożliwia stały przepływ gazów, podczas którego następuje przesyłanie dwutlenku węgla z wody na zewnątrz opakowania i pochłanianie tlenu z atmosfery poprzez ścianki opakowania do jego wnętrza. Zapewnia to stały dopływ świeżego tlenu do woreczka i daje rybom oraz innym zwierzętom wodnym możliwość oddychania. Idealnie sprawdzają się gdy zwierzęta lub rośliny muszą przebyć długą i daleką podróż. Użycie worka nie przepuszczającego powietrza niesie za sobą konieczność, jeszcze przed jego zamknięciem, wtłoczenia tlenu. Worek częściowo napełniony wodą i dopełniony powietrzem sprawia, że ciecz rusza się w trakcie transportu, co stresuje ryby.

 

KLIKNJ ABY ZAPOZNAĆ SIĘ Z PRODUKTEM

Nasza infolinia jest czynna w godzinach 8:00 - 15:30

×