Akwarystyczny logo
0
Obsługa zamówień złożonych poprzez system sklepu, doradztwo

Poniedziałek - Piątek
8:00 - 15:30

FILTRY JBL GREENLINE - Nowa płytka (podstawka głowicy) zamiast uszczelki kosza górnego combi bloc

DROGI KLIENCIE ...

Niniejszy news ma na celu usystematyzowanie modeli filtrów JBL GREENLINE i bałaganu jaki panuje wokół nich.

Otrzymaliśmy najnowszą, dużą dostawę filtrów JBL GREENLINE e701 / e901 / e1501. Jak się okazuje żaden z nich nie posiada już uszczelki kosza górnego combibloc. Uszczelka ta miała na celu uszczelnienie łączenia podstawki pod głowicą z koszem górnym i wyeliminowania efektu ponownego zasysania zanieczyszczeń przez wylot.

W konsekwencji Jbl zaprojektował uszczelkę kosza górnego, która miała temu zapobiegać. Jednak jak tłumaczy obecnie firma, uszczelka ta, zwłaszcza jej montaż przyprawiała akwarystów o szaleństwo.

W związku z tym Jbl zaprojektował nową podstawkę pod głowicę ze specjalnym żłobieniem przypominającym uszczelkę, które jest zamontowane na podstawce na stałe. Dzięki temu w nowych filtrach nie ma konieczności okresowej wymiany uszczelki.

Stara płytka wraz z osobną uszczelką przestaje być produkowana. Zamiast nich będzie teraz dołączana do filtrów i produkowana nowa podstawka głowicy do Jbl e700 / e701/ e900 / e901 o numerze katalogowym 60126, a także nowa podstawka głowicy do filtrów Jbl e1500 / e1501 o numerze katalogowym 60127.

Posiadacze starej podstawki i uszczelki mogę je wymienić na jeden nowy element, bez użycia jakichkolwiek narzędzi.

Poniżej przedstawiamy jak odróżnić jaki filtr Państwo mają, lub zamierzają kupić, proszę zwrócić uwagę także na numery nad kodem kreskowym, starsza wersja to V01, nowsza to V02.

 

  

  

  

  

  

Nasza infolinia jest czynna w godzinach 8:00 - 15:30

×