Akwarystyczny logo
0
Obsługa zamówień złożonych poprzez system sklepu, doradztwo

Poniedziałek - Piątek
8:00 - 15:30

Benibachi Mineral Black Soil w ofercie

Wprowadziliśmy do oferty nowe podłoża  Benibachi Mineral Black Soil. Mineral Black Soil to podłoża znacznie różniące się od klasycznych podłoży Black Soil. W kilku zdaniach opiszemy najważniejsze różnice.

Znane wszystkim krewetkomaniakom od lat podłoża Black Soil są przeznaczone kolokwialnie pisząc do niemal natychmiastowego założenia krewetkarium. Każdy czy to profesjonalista czy początkujący dzięki Black Soil szybko i prosto może założyć krewetkarium. Podłoże to ma silne właściwości chłonne i klarujące, szybko i skutecznie usuwa zanieczyszczenia, toksyny, amoniak, a woda jest krystalicznie czysta już po kilkunastu godzinach. Wrażliwe krewetki można wpuszczać według informacji od hodowców po tygodniu a nawet po kilku dniach, zdarza się ze profesjonaliści którzy wiedzą co robią używając Black Soil i starej wody wpuszczają krewetki już po 2-3 dniach! Właściwości chłonne i ochronne po czasie w obciążonym akwarium mogą się wyczerpać, podobnie jak gąbka, więcej wody w pewnym momencie nie wchłonie. Kiedy to się stanie ?, ano zależy to od obciążenia akwarium, w akwariach hodowców mocno obciążonych z dużą ilością krewetek ten czas to 8-10 miesięcy, akwaria standardowe z mniejszą ilością krewetek mogą funkcjonować przez znacznie dłuższy czas bez konieczności wymiany podłoża. W przypadku kiedy właściwości ochronne się wyczerpią dalej można prowadzić krewetkarium, jednak wrażliwe krewetki nie są już chronione, stad wielu hodowców decyduje się na restart, nie dotyczy to standardowych odmian CRS, nasze akwarium 54l z takimi krewetkami i skuteczną filtracją biologiczną funkcjonuje już od przeszło 18 miesięcy. Podsumowując Black Soil to wygodne podłoże z funkcjami ochronnymi ograniczającymi śmiertelność krewetek do natychmiastowego założenia krewetkarium, z ustabilizowaną pozycją najlepszego podłoża tego typu na rynku, ale przy "intensywnej hodowli" krewetek wymaga okresowej zmiany na nowe po czasie, czyli kolokwialnie znów pisząc wyciśnięcia gąbki, aby znów była chłonna...

Mineral Black Soil natomiast to podłoże wykonane zupełnie inaczej, w innym procesie technologicznym, nie ma właściwości chłonnych i tak silnych właściwości klarujących jak klasyczny Black Soil. Akwarium z podłożem Mineral Black Soil przy chęci utrzymania wysokich klas krewetek wymaga standardowego ustabilizowania zbiornika, czyli pełnego odczekania czasu kiedy zostanie zamknięty cykl azotowy, idąc dalej kiedy amoniak (NH4) zostanie utleniony do azotynów (No2) i następnie do azotanów (No3). Po ustabilizowaniu zbiornika, które trwa około 3-5 tygodni przy nowej wodzie i 2-3 tygodnie przy starej wodzie można dopiero wpuszczać krewetki. Nie mniej jednak to podłoże nie jest "gąbką" czyli nie ma konieczności jej "wyciskania". Dzięki temu podłoże umożliwi prowadzenie obciążonych zbiorników przez dłuższy czas bez konieczności wymiany podłoża, nie wspominając o innych zaletach wynikających z mineralizacji o których można poczytać na stronie produktu. Kto na tym skorzysta ? Zapewne hodowcy i osoby mające wiele akwariów, których okresowy restart jest czasochłonny i którzy to maja mocno obciążone akwaria wymagające częstszej wymiany podłoża, niż hobbysta trzymający mniejszą ilość krewetek. Ci - hobbyści którzy mają akwaria dla siebie, nie hodowlane raczej wybiorą klasyczne podłoże Black Soil. No i warto podkreślić, że Mineral Black Soil promuje rozwój korzeni i wzrost roślin.

Z informacji od producenta stosowane są już w Japonii bardzo dobrym skutkiem techniki mieszane użycia oby podłoży. Na dno stosuje się Mineral Black Soil, na wierzch klasyczny Black Soil. To połączenie pozwala korzystać jednocześnie z zalet obu typów podłoży w jednym akwarium.

Jak zawsze zakupy tych i innych produktów promowane są cennymi Akwamonetami®.

Zapraszamy do zapoznania się podłożami Benibachi Mineral Black Soil

Nasza infolinia jest czynna w godzinach 8:00 - 15:30

×