Akwarystyczny logo
0
Obsługa zamówień złożonych poprzez system sklepu, doradztwo

Poniedziałek - Piątek
8:00 - 15:30

Akwapedia®
Porady i najczęściej zadawane pytania akwarystyczne

Zanim założysz akwarium (1/4) - Wstęp

Drodzy przyszli akwaryści.

Zachęcam gorąco do zapoznania się z poradnikiem, jest to szczególnie ważne, gdyż poniższe informacje pomogą Wam założyć piękne akwarium, ale przede wszystkim uchronią ryby i inne zwierzęta przed cierpieniem! Poniższy poradnik zbuduje Waszą świadomość i pomoże podjąć świadomy wybór, nie będziecie na tym etapie ekspertami, ale będziecie świadomi wyboru jakiego dokonacie i to jest podstawa zdrowej i odpowiedzialnej akwarystyki.

Przez lata pracy z tysiącami klientów i bolączkami w ich akwariach zauważyłem powtarzające się, najważniejsze aspekty, które należy wziąć pod uwagę. W związku z problemami w akwariach i błędami na starcie cierpią przed wszystkim zwierzęta, które są zamknięte w klatce akwarium, a o których dobro w tym poradniku chodzi przede wszystkim. Życie ryb, krewetek i innych stworzeń pod naszą opieką jest ważniejsze niż kilkanaście złotych wydane za zakup ich życia na wyłączność. Dlatego tak ważny jest ten moment, moment podstawowej edukacji przed założeniem akwarium.

Bazując na doświadczeniu pragnę poruszyć najważniejsze i kluczowe kwestie zanim dojdzie do zakupu akwarium, kwestie które pomogą podjąć dobrą decyzję, tylko świadomie można osiągnąć sukces, bądź zbudować wymarzone i piękne akwarium. Każdy przyszły akwarysta powinien przeczytać i przeanalizować te informacje wnikliwie.

Świadomość kosztów związanych z akwarium, obowiązków wynikających z jego posiadania i najważniejszych wymagań jakie mają zwierzęta wodne to absolutna podstawa do założenia zdrowego akwarium, wolnego od glonów, gdzie ryby są witalne i szczęśliwe a nie zdychają w męczarniach, co jest na dzień dzisiejszym standardem, powiem więcej, jest procederem!

Fakt globalnego braku edukacji na tym poziomie i absolutnie błędne wyobrażenie o akwarium przez ludzi rodzi po założeniu wiele problemów. Przyszli akwaryści kupują najczęściej akwarium wyobrażeniem o zdjęciu akwarium czy zdjęciu ryb jakie widzieli w internecie bądź witrynie sklepu. Mało kto zastanawia się przed zakupem nad wymaganiami jakie wybrane ryby czy ten typ akwarium stawiają przed akwarystą.

Poniższy poradnik ma na celu edukację i budowanie świadomości, nie zniechęcenie Was do założenia akwarium. Akwarystyka jest piękna i prowadzanie akwarium może być przyjemne i proste, ale tylko i wyłącznie kiedy akwarium jest założone zgodnie z kanonami akwarystyki, o których 99% osób startujących nie wie.

Najbardziej kluczowe kwestie które każdy z przyszłych akwarystów powinien wziąć pod uwagę i przeanalizować to:

  • Cena założenia i utrzymania akwarium.
  • Czy mogę mieć takie ryby jakie mi się podobają.
  • Odpowiedzialność za zwierzęta akwariowe.
  • Obowiązki wynikające z założenia akwarium.

Mam nadzieję, ze całość poruszonych tu kwestii sprawi, że każdy kto się z nimi zapozna będzie miał wystarczającą wiedzę i świadomość do założenia zdrowego akwarium, a zwierzęta jakie weźmie pod opiekę będą wiodły długie i szczęśliwe życie.

Autor artykułu: Andrzej Konarski
Nie znalazłeś odpowiedzi
na swoje pytanie?

Przeczytaj inne artykuły z tej kategorii

Zadaj pytanie w dziale pomocy technicznej.

Zadaj pytanie
Czy artykuł był pomocny?

Liczba użytkowników, którzy uważają ten artykuł za przydatny: 17 z 28

Nasza infolinia jest czynna w godzinach 8:00 - 15:30

×